Vikings 6. sezonda neler olacak?

Vikings 6. ve son sezonuyla 5 Aralık'ta DMAX'e dönüyor. Büyük kavuşma öncesi yeni sezonda baş karakterlerimizi bekleyen teorileri konuşuyoruz.

IVAR

Büyük bir yenilgiyle Kattegat’ı terk eden Ivar, Rusya’ya doğru yola çıkıyor. Ancak burayı yöneten Prens Oleg acımasızlık ve kötülük konusunda Ivar’ı aratmıyor. Bu ikili arasında dengeler nasıl kurulacak hep birlikte göreceğiz. Ancak görünen o ki yeni sezonda bambaşka bir Ivar göreceğiz.  Oleg’i ekranda Rus aktör Danika Kozlovsky canlandırıyor.

HVITSERK

Hvitserk ile Ivar’ın yeni sezon çekimlerinde birlikte göründükleri fotoğraflar bize ne anlatıyor? Hvitserk de Rusya’ya mı gitti? Ivar’ı öldürmek için mi orada yoksa ikili barışıp güçlerini birleştirecek mi? Dizinin yapımcısı Michael Hirst, bu karakterin izleyicilerin hiç tahmin etmediği bir hikayeyle geri dönüş yapacağını açıkladı.

UBBE

Ubbe, Ragnar’ın hayalini gerçekleştirdi ve Vikingleri İngiltere’ye yerleştirdi. Ancak Ubbe’nin yolculuğu burada bitmiyor. Ubbe öğrendiği bir kehanete göre yeniden yola çıkacak. Bu yeni yerin İzlanda’nın batısı olduğu iddia ediliyor. Hatta burada Floki ile de karşılaşması olasılıklar arasında yer alıyor. Ancak internette dolaşan Ubbe’nin sette bir kartalla görüntülendiği fotoğrafı “acaba Amerika’ya mı yelken açıyor?” tartışmalarını başlattı. Michael Hirst’in yeni Vikings serisinde Ubbe’nin Amerika maceralarını izleyebiliriz.

LAGERTHA

Savaşlardan yorgun düşmüş Lagertha’nın hayalinde köyüne dönüp sakin bir hayat yaşamak var. Ancak Lagertha için kimse böyle bir son hayal ediyor olamaz. Bir önceki sezonlarda Ragnar'ın oğulları ile mücadeleye giren Lagertha'nın Kattegat'ı kontrol altına alıp ayaklanma çıkaracağı teoriler arasında. Belki de yeni bir kraliçemiz olur.

İLK KİM ÖLÜR?

Ailesini ve inancını kaybederek üstüne bir de mağara altında mahsur kalan Floki’nin yeni sezonda olmaması en büyük ihtimallerden.

Bir diğer teori ise Lagertha’nın ölmesi… Ragnar’ın oğulları tarafından öldürüleceği kehanetini alan Lagertha’yı Ivar’ın öldürmesi bekleniyor. Hatta bu uğurda Ivar’ın da ölmesi bekleniyor.

Vikings 6. sezon hakkında gelişmeleri ve son fragmanı izlemek için buraya tıklayabilirsin. 

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam