10. Lionel Messi – 32,5 km/s

Listeye 10. sıradan giren Lionel Messi belki buradaki en hızlı futbolcu değil. Fakat sahip olduğu hızın yanına koyduğu çeviklik, hızlanma gücü onu kale önünde tam bir katil yapıyor. Uzmanlar Messi’nin maksimum hızına ulaşması için önünde sadece 4,5 metrelik bir boş alan olmasının yeterli olacağını söylüyor. Messi’nin bugüne kadar kaydedilmiş en yüksek hızı ise saatte 32,5 kilometre.

Messi

9. Theo Walcott – 32,7 km/s

Theo Walcott’un kendisine ait saatte 32,7 kilometrelik hız rekoru Arsenal’de forma giydiği dönemlerde kırıldı. Daha sonra yaşadığı üst üste sakatlıklarla hızını büyük çoğunlukla kaybeden Walcott, şimdilerde pek gündemde olmasa da geçmişte en hızlı oyuncular arasında görülüyordu.

Messi

8. Aaron Lennon – 33,8 km/s

Aaron Lennon’ın kariyerinde en hızlı olduğu dönem Tottenham formasını sırtına geçirdiği dönemlerdi. O dönemde İngiltere Premier Ligi’nin en hızlısı olduğu düşünülüyordu. En iyi döneminde 36 metreyi 4 saniyenin altında koşabilen Lennon’ın kaydedilmiş en yüksek hızı ise saatte 33,8 kilometre.

Messi

7. Pierre-Emerick Aubameyang – 34,6 km/s

Altın ayakkabı ödüllü oyuncu Pierre-Emerick Aubameyang’ın hız rekorları kırdığı dönemler Borussia Dortmund forması giydiği dönemlerdi. Bu dönemde kaydedilen en yüksek hızı saatte 34,6 kilometre olan oyuncu bu avantajı kullanarak takımı için çok fazla sayıda gol attı.

Messi

6. Antonio Valencia – 35,1 km/s

İngiltere Premier Liginde 2012-2013 sezonunda Liverpool’a karşı oynadığı maçta yaptığı hızlı dönüş ile iki Liverpool oyuncusunu tabiri caizse “bakkala gönderdiği” günleri hatırlarsınız. Ekvatorlu yıldız 2015 ve 2016’da dünyanın en hızlı koşan futbolcusuydu. Bunu da saatte 35,1 kilometrelik hızına borçluydu.

Messi

5. Jurgen Damm – 35,5 km/s

Meksikalı futbolcu Jurgen Damm tekniğinden çok hızıyla öne çıkan bir futbolcu. 1992 doğumlu oyuncuya taraftarların taktığı lakap ise “ayak değirmeni”. Daha önce birçok kez Gareth Bale ile karşılaştırılan oyuncu, bunu ulaştığı saatte 35,5 kilometrelik hıza borçlu.

Messi

4. Orlando Berrio – 36 km/s

Listenin dördüncü sırasına yerleşen Kolombiyalı oyuncu Orlando Berrio inanılmaz hızıyla Flamengo takımının kanatlarını koridor haline getiriyor. Geçtiğimiz yıl San Lorenzo ile oynadıkları maçta 15 metrelik mesafeyi 2 saniyenin altında geçmesi bunu kanıtlar nitelikte. Bugüne kadar kaydedilmiş en yüksek hızı saatte 36 kilometre olan Berrio, 28 yaşında olmasına rağmen hala bu rekoru ilerletebileceğinin sinyallerini veriyor.

Messi

3. Gareth Bale – 36,9 km/s

Gareth Bale futbolu bilen herkes için çok tanıdık bir isim. Bu yüzden bu listede üçüncü sıraya yerleşmesi kimse için sürpriz olmamalı. 2014 yılında İspanya Kral Kupası’nda Gareth Bale’in Barcelona ağlarını inanılmaz bir dripling ile sarsması hala unutulmadı. Gallerli oyuncunun kaydedilen en yüksek hızı saatte 36,9 kilometre.

Messi

2. Arjen Robben – 37 km/s

Hollandalı futbolcu Arjen Robben, hız ve tekniğin üst seviyede buluştuğu ender futbolculardan biri. 2014 FIFA Dünya Kupası’nda Hollanda’nın İspanya’yı 5-1 mağlup ettiği maçta hızıyla Sergio Ramos’u alt ettikten sonra kaleci Casillas’ı da mağlup edişi hala hafızalarda. Bu dönemlerde Arjen Robben’in saatte 37 kilometrelik hıza ulaştığı biliniyor.

Messi

1. Cristiano Ronaldo – 38,6 km/s

Arjen Robben’in rekorunu kim kırmış olabilir diye merak ettikten sonra bir yerde kırılacak bir rekor varsa Cristiano Ronaldo’nun orada olacağı akla geliyor. Portekiz milli takımı ile İspanya arasında oynana maçta Ronaldo, daha önce Robben’e ait olan rekoru kırdı. O dönemde 33 yaşında olmasına rağmen dünyanın en hızlı futbolcusu oldu. Resmi rekorlara göre Ronaldo’nun bu maçta ulaştığı en yüksek hız saatte 38,6 kilometreydi.

ronaldo