Rocky filmi gerçek oldu

Geçtiğimiz günlerde boks tarihinin en büyük sürprizlerinden biri yaşandı. Andy Ruiz Jr, efsane boksör Anthony Joshua’yı yenerek ilk Meksikalı dünya ağır sıklet şampiyonu oldu.

Andy Ruiz’in şampiyonluğu “Gerçek bir Rocky hikayesi” olarak nitelendirildi.

Meksikalı Rocky

Her şey dünya ağır sıklet şampiyonu Anthony Joshua’nın yeni bir rakip arayışı ile başladı. Anthony ve Jarell Miller bir maç ayarlıyor. Ancak Miller’ın gerekli testleri geçememesiyle maç iptal oluyor. Bu iptalle birlikte Sylvester Stallone’nun “Meksikalı Rocky” benzetmesi yaptığı Andy Ruiz Jr. İle tanışıyoruz.

Andy Ruiz Jr. Kimdir?

30 yaşındaki Meksikalı boksör Andy Ruiz Jr. göz önünde bir isim değil ve yıllarca kendini eğiterek antrenörsüz çalışmış. Hayatı boyunca bu şansı bekleyen Ruiz, Jarell Miller’ın maçtan çekilmesiyle birlikte kendini aday olarak göstermeye karar veriyor. 

Uzun süredir maç yapmayan Anthony Joshua da bu teklifi kabul ediyor

Sonunda ringe çıkan ikilinin mücadelesinde Andy Ruiz Jr, İngiliz boksörü nakavt ederek boks tarihinin en şaşırtıcı maçına imza atıyor. Anthony Joshua kariyerinin ilk yenilgisini yaşarken Ruiz ise şampiyonluk kemerini kucakladı.

Rocky’de ne olmuştu?

1976 yapımı Rocky filminde Apollo Creed, ilk rakibinin maçtan çekilmesiyle kolay yenebileceği hem de formdan düşmemek için antrenman yapabileceği yeni bir rakip arayışına giriyordu. Apollo’nun karşısına henüze çok tanınmayan ancak kariyerinde hiç nakavt olmamış Rocky çıkıyor. Rocky ve Ruiz’in de yakın yaşlarda olması dikkat çekiyor.

Rövanş maçı olacak mı?

Anthony Joshua, en kısa süre rövanç maçı olmasını talep ediyor. Ruiz ise bu maçın Meksika'da gerçekleşmesini istiyor.

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam