Rakamlarla Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri

Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri 7-8 Eylül'de DMAX ve dmax.com.tr'de. Er meydanına çıkmadan önce Elmalı'nın rekorlarını kısa bir turla inceliyoruz.

Antalya’nın Elmalı ilçesinde gerçekleşen müsabaka, yağlı güreşlerin en eskisi olarak adından söz ettiriyor. Kırkpınar’dan tam 9 yıl önce başladı.

Elmalı tarihte güreş müsabakalarının ilk yapıldığı yer olarak geçiyor. İlk müsabakanın 1352’de gerçekleştiği biliniyor.

Geçtiğimiz yılın başpehlivanı olan Orhan Okulu, Elmalı Yağlı Pehlivan  - Güreşleri’ni üst üste 6 kez kazanarak tarihi bir rekora imza attı ve altın kemeri evine götürdü.

Son rekor 5 yıl peş peşe Elmalı başpehlivanı olan Ahmet Taşçı’ya aitti ancak bu unvanı geçtiğimz yıl Orhan Okulu’ya devretti. Orhan Okulu, Temmuz ayında gerçekleşen Kırpınar Yağlı Güreşleri’nde finalde Ali Gürbüz ile karşı karşıya gelmiş ve kaybetmişti.

Geçtiğimiz yıl er meydanı eşine az rastlanır bir müsabakayla da tarihe adını yazdırdı. İsmail Balaban ve Ali Gürbüz’ün yarı final mücadelesi tam 2 saat 15 dakika sürdü.

Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri, 7-8 Eylül’de Elmalı’dan canlı DMAX’te olacak. DMAX yayını 7 Eylül 13:30’da 1. Tur karşılaşmaları ile başlayacak. Pazar günü ise 10:30’da 4. Tur ve Çeyrek Final heyecanı ile yağlı güreş şöleni devam edecek.

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam