Rafael Nadal'ın 5 takıntısı

Rafael Nadal heyecan dolu final maçında 12'nci kez Roland Garros şampiyonu oldu. Nadal'ın bu tarihi şampiyonluğu ile birlikte dikkat çeken 5 takıntısını derledik.

Her sayı sonrası havlu

Rafael Nadal diğer tenisçilerin aksine her sayı kazanmasının ardından havlusuna koşuyor.

Saç totemi

Rafael Nadal'ın her maçta dikkat çeken bir başka rutin hareketi ise servis atmaya hazırlanırken ya da rakibinin servis atmasını beklerken dikkat çekici bir şekilde saçlarını kulaklarının arkasına sıkıştırması oluyor. Hatta bunu yapmadan önce ilk tişörtünün iki kenarına dokunuyor sonra burnuna dokunarak tek tek saçlarını düzeltiyor. 

Sahayı değiştirirken bekliyor

Nadal, karşılaşmalarında kort değişimi sırasında her zaman rakibinin ilk olarak diğer tarafa geçmesini bekliyor. Ardından sağ ayağıyla diğer tarafa geçiyor. Bugüne kadar hiç şaşmadı!

Su şişesi takıntısı

Nadal sahada şişelerini dizme takıntısıyla bir hayli dikkat çekiyor. Şişelerin etiketlerini belli bir açıda sahaya bakacak şekilde yerleştiriyor. Hatta şişelerinin yerini oynatan olursa maç sırasında azarlamaktan da çekinmiyor. Aralarda önce enerji içeceğini sonra suyunu içiyor.

Zıpla!

Nadal maç başlamadan önce saha seçimi sırasında ısınmak için zıplamaya başlıyor. Ardından çizgiye kadar koşmaya başlıyor.

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam