Klasik araba kullanmak için 5 neden

Herkesin gözü üzerinizde!

Düşünsenize kalabalık bir caddede 67 Impala ile yavaş yavaş yol alıyorsun ve herkes hayranlıkla size bakıyor. Adeta bir Hollywood yıldızı gibi hissediyor musunuz? Kameralara poz vermeyi unutmayın.

Zorluklarla başa çıkabilmeyi öğrenirsiniz

Klasik araba size zorluklarla başa çıkmayı ve risk almayı öğretir. Zorlu bir yola girecekseniz bile 2 kere düşünmeniz gerekir. Kendileri narindir... Size değer vermeyi öğretir.

Geçmiş özleminizi dindirir

Herkesin içinde bir nostalji duygusu vardır. Klasik araba kullanmak da bu hisleri tatmin eder. Bir kere o arabana bir yaşanmışlık vardır. Bir hikayesi olan arabayı kim kullanmak istemez ki?

Kontrol sende!

Bildiğiniz gibi yeni arabaların hepsi neredeyse otomatik. Sadece şanzıman değil, her şey otomatik!  Motoru açıp bir şey yapabilme özgürlüğümüz bile çok kısıtlı. Klasikler öyle mi? Birkaç parça alet ile birçok şeyi değiştirebiliriz. Hayaliniz de olan her şeyi özgürce deneyebilirsiniz. Tüm sorunlarını giderip, her yerin yağ içinde kalmış olması bile büyük bir mutluluk sebebi...

Yüzde yüz kontrol

Klasik araçların hepsi bizim kontrolümüzde olan araçlar. Frene basma mesafeniz ya da frene sert mi basacaksınız gibi şeylerin hepsi şoför kontrolünde olan araçlar. Tam anlamıyla bir sürücü olmak söz konusu. Zaten tüm bunlar yolculuğun keyfini alma sebebimiz değil miydi?

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam