INTEL ESL Türkiye Şampiyonası CS:GO finali için geri sayım başladı

Türkiye'nin en iyi 2 CS:GO takımı İzmir'de 15 Eylül'de gerçekleşecek final karşılaşmasında şampiyonluk için mücadele edecek. Bu heyecanlı karşılaşma canlı yayınla DMAX'te olacak. Büyük güne özel ön hazırlık olarak geçmiş yılların CS:GO dünya şampiyonlarını tanıyoruz.

Türkiye finali DMAX'te

Intel ESL Türkiye Şampiyonası CS:GO Final heyacanı 15 Eylül Pazar günü 18:00'den itibaren canlı yayınla DMAX ve dmax.com.tr'de olacak. Bu yıl turnuvada izleyeceğimiz takımlar ise şöyle: Arena Bulls, LOG Esports, Sangal Esports, Estanbul Esports

2013

DreamHack Winter 2013

CS:GO turnuvalarının İlki  için 2013’e doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. İsveç’te düzenlenen turnuvada dünyanın en büyük takımlarından olan Fnatic ve Nip finalde karşı karşıya geldi ve 2-1 skorlar Fnatic ilk şampiyon olarak adını CS:GO tarihine yazdırdı.

2014

ESL Major Series One Katowice 2014
İkincisi Polonya’da gerçekleşen turnuvanın finalinde Virtus.Pro ve Nip takımları karşı karşıya geldi ve kazanan ev sahibi takım Virtual.Pro oldu.

ESL ONE COLOGNE 2014
Almanya’da yapılan bu turnuvada özellikle ünlü Fnatic ve Nip takımları yeniden karşı karşıya geldiler. Adeta derbi havası yaşanan bu özel maçta Nip galip oldu.

DreamHack Winter 2014
İsveç’te düzenlenen ve Nip takımının 4. kez şampiyonluk gördüğü bu turnuvada kazanan Fransız takım LDLC oldu.

2015

ESL One Katowice 2015
Polonya’da yapılan bu efsanevi turnuvada ünlü Fnatic ve Nip takımları 3.kez finalde karşı karşıya geldiler ve kazanan Fnatic takımı oldu.

ESL One Cologne 2015
2 kez şampiyonluk kazanmış Fnatic takımı,  turnuvaya ilk kez katılan EnVyUs takımını yenerek 3. kez şampiyon oldu.

DreamHack Open Cluj-Napoca 2015
Romanya’da yapılan bu turnuvada ilk yenilgisinden ders çıkaran EnVyUs takımı, Natus Vincere takımı ile karşı karşıya gelip 2-0 gibi rahat bir skorla ilk şampiyonluğunu kazandı.

2016

MLG Major Championship: Columbus 2016
ABD’de gerçekleşen turnuvada Luminosity takımı, Natus Vincere takımını geçerek birinciliği kazanmış oldu.

ESL One Cologne 2016
Almanya’da yapılan turnuvada daha önceden şampiyonluk kazanmış Luminosity takımı SK takımı ile sözleşme imzaladıktan sonra SK ismi ile ilk defa finale çıktı. Yine ilk defa finale gelebilen Liquid takımını 2-0’lık bir skorla yenerek şampiyon oldu.

2017

ELEAGUE Major: Atlanta 2017
İlk defa finale kalan Danimarkalı Astralis takımı daha önceden şampiyonluk kazanmış Virtus.Pro ekibi ile karşılarak 2-1 galibiyet kazandı.

PGL Major Krakow 2017
Polonya’daki dev kapışmada ilk defa finale kalan Gambit ve Immortals  karşı karşıya gelerek diğer şampiyonları evlerine yolladı. Çekişmeli geçen bu maçın sonucunda 2-1’lik bir skorla Gambit takımı şampiyon oldu.

2018

ELEAGUE Major Boston 2018
FaZe takımı Boston’da ilk finalini gördü. Yine aynı şekilde ilk defa final gören Cloud9 takımı 2-1 skor elde ederek şampiyon oldu.

FACEIT Major: London 2018
Londra’da gerçekleşen bu turnuvada Natus Vincere takımı ve Astralis takımı finalde karşı karşıya geldi ve turnuvanın sonucunda 2-0’lık bir skor elde ederek Astralis takımı şampiyon oldu.

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam