Futbolda 700’ler kulübüne giren 6 isim

Dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo’nun Portekiz – Ukrayna maçınının 72. dakikasında attığı penaltı golü, oyuncunun kariyerinde attığı 700'üncü golü oldu. Buradan yola çıkarak, 700’ler kulübüne dahil olan futbolcuları sizler için bir araya getirdik.

Hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda Kiev’deki Olimpiyskiy stadyumunda oynanan Portekiz – Ukrayna maçını Ukrayna 2-1 kazandı. Fakat karşılaşmayı izleyenler yenilen takımın da sahada büyük bir kutlama yaptığına şahit oldular.

Dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo’nun maçın 72. dakikasında attığı penaltı golü, oyuncunun kariyerinde attığı 700. resmi goldü. Bu gol, futbolda 700’ler kulübü tartışmasını da beraberinde getirdi. Çünkü Cristiano Ronaldo bu kulübe katılan yalnızca yedinci oyuncu. 

Buradan yola çıkarak, 700’ler kulübüne dahil olan futbolcuları sizler için bir araya getirdik. Bu futbolcular kariyerlerinde 700 resmi gole ulaştılar ve enselerinde Cristiano Ronaldo’nun nefesini hissediyorlar.

İşte 700’ler kulübünün en golcüleri:

6. Cristiano Ronaldo – 700 Gol

Fazla söze gerek yok. Bu listeye yeni katılan Cristiano Ronaldo, aynı seviyede futbol oynamaya devam ederse, birkaç sezon sonra listenin en tepesine yerleşebilir.

5. Gerd Müller – 735 Gol

Ronaldo’dan itibaren listeye bakarsak ilk sırada Alman gol makinesi Gerd Müller’i görüyoruz. Kariyeri boyunca 735 gole ulaşan Müller, sadece Bavyera’nın başkenti Bayern Münih’te 563 gol attı. Oyuncu hakkındaki en garip istatistiklerden biri de sadece 1972 yılı içerisinde tam 85 gol atması.

4. Ferenc Puskas – 746 Gol

Ferenc Puskas’ın ismini her sezon sonunda o yılın en estetik, en güzel ve en şık golüne verilen ödülden biliyoruz: FIFA Puskas Ödülü. Bu ödüle adını veren Ferenc Puskas, kariyeri boyunca yalnızca iki kulüpte forma giydi: Budapest Honved ve Real Madrid. İstatistiklerine baktığımızda neredeyse her maç bir gol atan Puskas için uzmanlar, 1956’da yaşanan devrim olmasaydı çok daha fazlasını atabileceğini söylüyor.

3. Pele – 767 Gol

Muhtemelen listeyi açan herkes ilk olarak bu ismi aramıştır. Eski efsane Pele’nin Brezilya ile kazandığı üç Dünya Kupası ve kariyeri boyunca attığı sayısı neredeyse 800’e varan golleri var.

2. Romario – 772 Gol

Günümüz futbol izleyicilerinin bazılarının izleme şansı bulduğu Romario, kariyeri boyunca bin golden fazlasını attığını iddia ediyor. Fakat eski Barcelona oyuncusu ve Dünya Kupası sahibi oyuncu için istatistikler 772 golü gösteriyor. İnanılmaz bir gol istatistiği.

1. Josef Bican – 805 Gol

Avusturyalı santrafor Josef Bican, kariyerindeki gollerin çoğunu Rapid Vienna ve Sparta Prague formaları ile ağlara gönderdi. 1930 ve 40’lı yıllarda aktif olan oyuncunun gol rekoru tartışılacak gibi değil. Zira listede 800’ler kulübünde bulunan tek oyuncu kendisi.

Sıradaki kim olur? Lionel Messi – 672 Gol

Arjantinli süperstar Lionel Messi’nin neden listede olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Zira Cristiano Ronaldo’ya göre daha az maç oynayan Messi’nin, önümüzdeki sezonlarda bu kulübe katılacak ilk oyuncu olacağından şüphemiz yok.

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam