Elmalı'nın da şampiyonu Ali Gürbüz

667. Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri Ali Gürbüz'ün şampiyonluğu ile sonlandı. 2019 yılında Elmalı, Kumluca, Kırkpınar ve Kurtdere Yağlı Güreşleri’nde Altın Kemer kazanan Ali Gürbüz'ü yakından tanıyalım.

İlk er meydanı Elmalı'daki yağlı güreşler 667'nci kez düzenlendi. DMAX canlı yayınıyla 2 gün boyunca takip ettiğimiz yağlı güreş karşılaşmaları Ali Gürbüz'ün şampiyonluğu ile sonlandı. 

Yarı finalde Ali Gürbüz ile İsmail Erkal, Orhan Okulu ile İsmail Balaban’ın karşılaştığı iki gün süren güreşlere 72 başpehlivan ile rekor katılım gerçekleşti. 

İsmail Balaban ve Ali Gürbüz’ün tam 1 saat 26 dakika süren final güreşinin sonunda Ali Gürbüz başpehlivanlık kemerini kazandı.

Ali Gürbüz, 2019 yılında Kumluca, Kırkpınar ve Kurtdere Yağlı Güreşleri’ni de kazanarak Türkiye’nin 3 gün süren en önemli güreş etkinliklerinin tamamında Altın Kemeri evine götüren isim oldu.

1987 Antalya doğumlu Ali Gürbüz, babası Recep Gürbüz gibi pehlivan olmayı seçti. Babasını daha bir yaşına bile gelmeden kaybeden Ali Gürbüz, ilk defa er meydanına çıkıp izleyenlere selam verdiğinde henüz iki yaşındaydı.

İlk yağlı güreşine 11 yaşındayken Kırkpınar, Minik İki Boyu’nda çıktı ve ikincilikle meydandan ayrıldı. 2011 yılındaki Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ilk kez başpehlivan oldu. Küçüklüğünden beri kendisi de pehlivan olan dedesi tarafından pehlivan olması için yetiştirilen Ali Gürbüz, er meydanının en başarılı isimlerinden biri. 1.96 cm boyunda ve 118 kg olan Ali Gürbüz, bu yıl boyunca Kumluca, Gökbel Yaylası, Kırkpınar, Kurtdere, Seydikemer ve Elmalı’daki yağlı güreşlerinin hepsinden şampiyon olarak ayrıldı.

667’nci Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri'ni turnuva boyunca şahit olunan en kritik anlar ve bu senenin kazananı başpehlivan Ali Gürbüz’ün de özel röportajı eşliğinde 13 Eylül Cuma saat 23:25’te DMAX ve dmax.com.tr'den yeniden izleyebilirsin!

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam