Conor McGregor’un vukuatları

Karma dövüş sanatı dünyasında “The Notorious” olarak ün salan Conor McGregor, hızlı nakavtları ve söylemleri ile öne çıkıyordu. Fakat son iki yılda ringin dışında yaşadığı vukuatlar McGregor’u daha olumsuz bir yöne doğru itti. İşte Conor McGregor’un karıştığı olaylar...

1. Takım Otobüsüne Saldırı

29 Mart 2019’da Conor McGregor ve arkadaşları içerisinde UFC 223’e hazırlanan dövüşçülerin bulunduğu iki otobüse saldırdılar. Otobüste bulunan ünlü dövüşçülerden Ray Borg ve Michael Chiesa’nın yaşadıkları sakatlıklar yüzünden maçları iptal edilmek zorunda kaldı. Otobüste Khabib Nurmagomedov da vardı. Khabib sonrasında yaptığı açıklamada “Bana yer ve saat söyle teke tek ne istiyorsan yapalım bu hain saldırı da ne?” ifadelerini kullandı. 

Olayın sonunda Conor McGregor hakkında üç saldırı suçundan dava açıldı ve kendisi 5 gün kamu hizmetinin yanı sıra öfke kontrolü derslerine katılmak zorunda kaldı.

2. Khabib Nurmagomedov Dövüşü Sonrası Yaşananlar

6 Ekim 2018’de gerçekleşen UFC 229 etkinliğinde uzun zamandır beklenen Nurmagomedov – McGregor dövüşü ana maç olarak verildi.  Dövüş öncesinde yapılan tanıtımlarda birbirlerine karşı çokça sataşan iki dövüşçünün yaptığı kıyasıya mücadele sonrasında Khabib maçı kazanan isim oldu. Alkol kullanmayan Khabib’e maç öncesinde ısrarla durumu bilerek içki ikram etmeye çalışması tansiyonu yükseltmişti. Maç bitiminin hemen ardından Khabib Nurmagomedov kafese tırmanarak daha önceden Khabib’in inanışları ile ilgili alay eden McGregor’un Jiu Jitsu eğitmeni Dillon Danis’in üzerine saldırdı. Arbede kısa sürede büyüdü ve tahmin edeceğiniz gibi Conor McGregor da olayların içine dâhil oldu.

ABD Ulusal Güç ve Kondisyon Derneği (NSCA) olayların sonunda Conor’a 6 ay men ve 50 bin dolar para cezası verdi.

3. Hayranının Telefonunu Kırdı

11 Mart 2019’da gündeme düşen habere göre Conor McGregor, kendisiyle fotoğraf çekilmek isteyen bir hayranının telefonunu elinden alıp yere sertçe vurarak parçalanmasına sebep oldu.

Olay yargıya taşındı ve 13 Mayıs 2019 tarihinde çıkan karara göre Conor McGregor suçsuz bulundu. Hayranının verdiği ifadelerde bulunan tutarsızlıklar kararın ana sebebi oldu.

4. Yaşlı Bir Adama Saldırı

Sosyal medyaya düşen ve 6 Nisan 2019 tarihinde çekilmiş videoda Conor McGregor, İrlanda’da bir barda insanlara içecek verirken görülüyor. Videonun devamında yaşlı bir adamın Conor’un verdiği ikramı reddedince Conor’un kendisini yumrukladığına şahit oluyoruz.

McGregor daha sonra konu ile ilgili kamuoyundan özür diledi.

5. TUF Öğrencisi İle Kavga

2015’de yayınlanan “The Ultimate Fighter 22”’çekimleri sırasında Conor McGregor projeye dâhil olan bir öğrenci ile kavga etti. İnsanların araya girmesiyle yatışan olay çok kısa bir sürede büyüyebilirdi.

Bu öğrenci, daha sonra UFC’de horoz sıklet şampiyonluğunu kazanan Cody Garbrandt’tan başkası değildi.

6. Nate Diaz’a Şişe Fırlatması

UFC 202 organizasyonu öncesinde yapılan basın toplantısında gerçekleşen olayların başrolünde yine Conor McGregor vardı. McGregor tarafından kışkırtılmaya çalışılan Nate Diaz, sahneden biraz erken indi. Diaz’ın ekibinden sahneye fırlatılanlara karşılık veren McGregor, sahneden ekibe şişeler fırlatmaya başladı.

Daha sonra Atletizm Komisyonu tarafından 122 bin Euro ceza ve 50 saatlik kamu hizmeti cezası alan Conor McGregor, daha sonra yaptığı açıklamada bu cezayı ödemediğini söyledi.

7. Hakeme Saldırı

İrlanda’nın başkenti Dublin’de gerçekleşen Bellator 187’de yerel bir kahraman olarak sürpriz şekilde ortaya çıkan McGregor, arkadaşı Charlie Ward’un galibiyeti sonrası kutlama yapmak için oktagona girdi. Maçın bitmesinden birkaç saniye sonra kafeste kazanan arkadaşına sarılıp yere yatıran McGregor’a hakem “Dur, napıyorsun” deyip uzaklaştırmak istemesi üzerine İrlandalı MMA yıldızı “Sanane, sen kimsin?” diyerek rotasını hakeme çevirdi ve ona saldırdı.

8. Basın Toplantısında Eddie Alvarez’e Saldırı

UFC 205 etkinliğinde Eddie Alvarez ile karşılaşacak Conor McGregor, karşılaşma öncesi yapılan basın toplantısında her zamanki gibi rakibini kışkırtmaya çalışıyordu. Daha sonra kontrolünü kaybeden Conor, kameraların önünde Alvarez’e saldırdı ve onu yere indirmeye çalıştı. UFC güvenliği araya girerek olayı sakinleştirdi.

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam