Avni Yıldırım'ın yeni rakibi kim?

Milli boksör Avni Yıldırım, Türkiye’ye ilk kez profesyonel dünya şampiyonluğunu getirmek için 28 Eylül'de Los Angeles'ta ringe çıkıyor. Bu mücadele yine DMAX ekranlarında olacak.

Türkiye adına profesyonel boksta unvan maçına çıkan ilk boksör olan Avni Yıldırım, kariyerinin yirmi dördüncü maçında Kolombiyalı Carlos Galvan (16-9-1) ile 28 Eylül’de ABD’nin Los Angeles şehrinde karşılaşacak. Yıldırım, eğer Kolombiyalı rakibini geçerse, aynı gecede unvan maçına çıkacak olan Anthony Dirrell - David Benavidez maçının galibiyle kemer için karşılaşma şansını elde edecek.

Avni Yıldırım son maçında WBC kemeri için Anthony Dirrell ile karşılaşmış ve ABD’de yapılan bu maçı rakibinin kaşının açılması üzerine hakem kararıyla kaybetmişti. 

Unvan maçını şanssız bir şekilde kaybeden boksörümüz Türkiye’ye ilk kez profesyonel dünya şampiyonluğunu getirmek için çalışmalarına Los Angeles’ta devam ediyor. 

Harold Knight ile yollarını ayırdıktan sonra Gennady Golovkin’le yaptığı iş birliğiyle tanınan Abel Sanchez ile anlaşan Yıldırım, yeni antrenörüyle Big Bear Lake’te yoğun bir çalışma temposuna girdi. Bu tarihi maç öncesi tüm detayları buraya tıklayarak Eurosport'tan takip edebilirsiniz. Avni Yıldırım-Anthony Dirrell karşılaşmasını ise buradan izleyebilirsiniz. 

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam