2019'un en çok kazanan sporcuları

Forber dergisi her yıl olduğu gibi bu yıl da en çok kazanan sporcuları derledi. Futbol, tenis ve basketbolu kapsayan listede bakalım favori sporcunuz listeye girebilmiş mi? İşte 2019 yılında en çok para kazanan 10 sporcu...

10. Kevin Durant (65.4 Milyon Dolar - Basketbol)

Listeye 10. sıradan giriş yapan basketbol oyuncusu Kevin Durant, 30,4 milyon dolarlık kazancının yanı sıra sponsorluk anlaşmalarıyla 35 milyon doları cebine koydu.

9. Stephen Curry (79.8 Milyon Dolar - Basketbol)

Sırada son dönemlerde mesafe tanımaksızın atışlarıyla ön plana çıkan Amerikan basketbolcu Stephen Curry var. Curry, 37.8 milyon dolarlık basketbol gelirinin yanı sıra reklam ve sponsorluk anlaşmaları ile 42 milyon dolar ek gelir sağladı.

8. Lebron James (89 Milyon Dolar - Basketbol)

Başarısıyla basketbol dünyasını ikiye bölen Lebron James, konu paraya gelince zirve için fazla tartışmaya girmiyor. James'in bu yılkı toplam geliri 89 milyon doları geçiyor. 

7. Aaron Rodgers (89.3 Milyon Dolar - Amerikan Futbolu)

Amerikan Futbolu oyuncusu Aaron Charles Rodgers, takımından kazandığı 80.3 milyon dolar ve reklam anlaşmaşarından aldığı ekstra 9 milyon dolar ile 7'nci sırada dikkat çekiyor. 

6. Russell Wilson (89.5 Milyon Dolar- Amerikan Futbolu)

Seattle Seahawks takımının ünlü oyun kurucusu Russell Wilson, 89.5 milyon dolar kazancıyla en çok kazanan Amerikan Futbolu oyuncusu olarak öne çıkıyor.

5. Roger Federer (93.4 Milyon Dolar - Tenis)

İsviçreli tenisçi Roger Federer 2019 yılında da en çok kazanan tenisçi olmayı başardı. Listemizde yer alan tek tenisçi toplamda 93.4 milyon dolarlık geliri cebine koydu. Federer'in toplam gelirinin çok büyük bir kısmı reklam ve sponsorluk anlaşmalarından geliyor. 

4. Canelo Álvarez (94 Milyon Dolar - Boks)

Meksikalı ünlü boksör Canelo Álvarez, 2019 yılında yer aldığı müsabakalardan toplamda 94 milyon dolarlık gelir elde ederek listenin dördüncü sırasına yerleşti.

3. Neymar (105 Milyon Dolar- Futbol)

Geçtiğimiz yıl rekor bedelle Paris Saint-Germain'e transfer olan Neymar, burada aldığı yüksek kontratının da etkisiyle 2019 yılında tam 105 milyon dolar kazandı.

2. Cristiano Ronaldo (109 Milyon $ - Futbol)

Dünyanın en başarılı sporcularından Cristiano Ronaldo ise futboldan kazandığı 65 milyon doların yanına ek olarak kampanyalardan aldığı 44 milyon dolarla listenin ikinci sırasına yerleşiyor.

1. Lionel Messi (127 Milyon Dolar - Futbol)

Ve sırada birinci! 32 yaşındaki futbolcu Lionel Messi, 92 milyon dolara ek reklam anlaşmalarıyla 2019 yılında şu ana dek en çok kazanan sporcu oldu.

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam