Elmalı Yağlı Güreşleri'nin en iddialı 9 pehlivanı

667 yıllık tarihiyle dünyanın en eski spor organizasyonlarından birini Antalya’dan canlı izlemeye hazır mısın? Bu yıl 667'inci kez düzenlenecek Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri 7-8 Eylül tarihlerinde canlı yayınla DMAX ekranlarında olacak. Öncesinde geçtiğimiz yıl Elmalı’da çeyrek finale yükselen pehlivanları yakından tanıyoruz.

ALİ GÜRBÜZ

Kırkpınar’ın son başpehlivanı Ali Gürbüz, Elmalı’ya da bu unvanı korumak için gidiyor. 32 yaşındaki başpehlivan final maçı sonrası DMAX’e verdiği röportajda, “Babama bir kemer borcum vardı onu gerçekleştirdim” ifadelerini kullanmıştı.

ORHAN OKULU

Güreşe 9 yaşında başlayan Orhan Okulu, son Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde finale yükselmiş Ali Gürbüz’e elenerek ikincilik kürsüsünde yer almıştı. Ancak 2018’de Elmalı’da İsmail Balaban ile çıktığı finalden başpehlivan olarak ayrılmıştı. Altı kez Elmalı Başpehlivanı olan Okulu, müsabakanın en iddialı isimlerinden biri... Bakalım kürsüdeki yerini koruyabilecek mi?

RECEP KARA

Bu yıl 658. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne katılmayan Recep Kara’nın Elmalı’da er meydanına çıkması bekleniyor. Recep Kara, 22 yaşındayken Kırkpınar’da Cumhuriyet tarihinin en genç başpehlivanı olmuştu.

BALABAN KARDEŞLER

Antalyalı güreşçi ikiz kardeşler Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri’nin şüphesiz favori isimleri arasında yer alıyor. Geçtiğimiz yıl Turan Balaban çeyrek finale yükselmişti. İkiz kardeşi İsmail Balaban ise dolu altında 2 saatin üzerinde süren yarı final mücadelesinde Ali Gürbüz’ü yenerek finale yükselmişti.

HAMZA KÖSEOĞLU

33 yaşındaki Erzurumlu güreşçi Hamza Köseoğlu, beş yıl aşkın süredir minder ve yağlı güreşlerle aynı anda ilgileniyor.  Son olarak Kırkpınar’da yarı finale yükselmişti.

HÜSEYİN GÜMÜŞALAN

Yağlı güreşin genç isimlerinden Hüseyin Gümüşalan, 666. Elmalı Yağlı Güreşleri’nde çeyrek finale ismini yazdırmıştı. Genç pehlivan yağlı güreşin yükselen isimleri arasında yer alıyor. Gümüşalan, Kırkpınar’ın en uzun pehlivanı unvanına sahip.

KÜRŞAT KORKMAZ

Er meydanının genç pehlivanlarından Kürşat Korkmaz, geçtiğimiz yıl Elmalı Yağlı Güreşleri’nde çeyrek finale yükselmiş, bu mücadelede tecrübeli pehlivan Orhan Okula’ya yenilmişti. Korkmaz, genç kuşak pehlivanlar arasında ön plana çıkıyor.

NEDİM GÜREL

Gölcük Belediyesi adına yarışan Nedim Gürel, Kırkpınar’da 2. turda elenmişti. Geçtiğimiz yıl Elmalı’da ise Orhan Okulu ile yarı finale çıkmıştı. Genç pehlivan bu yıl da adından söz ettirecek.

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam