Rakamlarla WBA Yarı Orta Sıklet Dünya Şampiyonluk maçı

2019’un ilk boks karşılaşması efsane bir maça ev sahipliği yapıyor. 20 Ocak’ta 8 ayrı sıkletin dünya şampiyonu Filipinli Manny Pacquiao, 4 ayrı sıkletin dünya şampiyonu Problem lakaplı Adrien Broner’e karşı geliyor.

19-01/17/poll_pac_v_broner_poster.jpg

WBA Yarı Orta Sıklet Dünya Şampiyonluk maçı 20 Ocak Pazar sabahı 07:00’de Las Vegas’tan canlı yayınla DMAX ekranlarında olacak.

Pac-Man lakaplı Manny Pacquiao Filipin sokaklarında büyümüş. 1995 yılında profesyonel boks kariyerine adım atan Manny, bu gün en çok kazanan sporcular arasında yer alıyor. 40 yaşındaki boksörün, bugüne kadar 60 galibiyeti ve 7 mağlubiyeti var. 2 yılın aradan sonra ilk kez ABD'de bir karşılaşmaya çıkan Pac-Man, kendine güveniyor.

8 ayrı sıkletin dünya şampiyonu tecrübeli Manny Pacquiao’nun karşısında ise henüz 29 yaşında Problem lakaplı Adrien Broner var. 1,68 boyundaki boksörün bugüne kadar 33 galibiyeti, 3 mağlubiyeti var. Genç yaşına rağmen 4 ayrı sıkletin dünya şampiyonluğu unvanına sahip. İlk şampiyonluğunu 23 yaşında kazanan Broner, boksa 6 yaşında başladı.

 Sizce WBA Yarı Orta Sıklet Dünya Şampiyonluk maçını kim alır? 🥊🥊🥊🥊🥊

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam