Ed Stafford'ın yediği en korkunç 5 şey

Ed Stafford için balta girmemiş ormanlarda geçen hergün bir yemek ziyafetiyle sonuçlanmıyor. Hayatta kalma uzmanı ve kaşif Stafford, bugüne kadar yediği en korkunç ve iğrenç yiyecekleri sıraladı.

19-02/08/36056_palau_203-1.jpg

Kokarca

Program çekimleri sırasında tavşan yakalamak için kapan kuran Ed Stafford, tuzağa düşen kokarca ile yetinmek zorunda kalıyor. “Bir daha yer misin?” sorusuna ise “Asla” diyor!

Elektrikli yılan balığı

Amazon’da balık yakalamaya çalışan Ed Stafford, yakaladığı balık seçenekleri arasında pek seçici olamıyor. Stafford balığı tuttuğunda kendisini elektrik çarpıyor. Ancak yine de yemesini engellemiyor. Tadından pek memnun değil, “Tadı lastik gibiydi. Muhtemelen nehirde tutabileceğiniz en lezzetsiz balık.”

Fare

Gobi Çölü’nde yanında hiçbir ekipman olmadan hayatta kalmaya çalışan Ed Stafford, kurduğu kapanlarla farelerin lezzetli bir seçenek olduğunu belirtiyor.

19-02/08/36056_palau_078.jpg

Kurbağa yavrusu

Ed Stafford’ın “Bir daha yemem için çok para vermeniz gerekir” dediği bir başka sıra dışı tat ise kurbağa yavruları... Tadının ise bağırsak yemeye benzediğini söylüyor.

Ocelot (Amerika’da yaşayan vahşi kedi)

“Brezilya’da bir köy evinde kalıyorduk. Ev sahibi tavuklarını öldüren pumayı öldürdüklerini söyledi ve bana ikram etti. Kabalık yapmamak için bu teklifi kabul ettim ancak bütün gece midem ağrıdı. Sabah kalktığımda yediğim şeyin puma değil ocelot olduğunu fark ettim.”

Peki sizce Ed Stafford'ın Türk yemekleri ile arası nasıl? İzleyelim 👇

 

Ed Stafford kimdir?

İngiltere’de dünyaya gelen Ed Stafford, 2002’de ordudaki görevinden istifa etti. Stafford, Amazon’u 860 günde boydan boya yürüyerek Guinnes Rekorlar Kitabı’na girdi. Malzeme olmadan nasıl ateş yakılır? Su nasıl bulunur? Barınak nasıl yapılır? Tüm cevapları Ed Stafford veriyor.

Ed Stafford: Yaban Macerası 12 Şubat'ta DMAX'te başlıyor. 

Favorilerinize başarıyla eklendi.

Tamam